
2018 PAB OS open session - Øy
PAB OS - OPEN SESSION - ØY
Herdla Naturreservat
Søndag 19. august
13:00 - 16:00
Vi er klare for vår første åpne impro etter sommerferien. PAB OS open session -Øy ligger på Herdla, Askøy og er vårt årlige 3 timers lange performance event i naturen. Du er velkommen til å bli med på hele økten, eller på deler av den.
Vi møtes utenfor museet 12.30. Vennligst send oss en melding hvis du hvis du vil reise sammen med noen av oss. Håper å se dere alle der, for denne open session i et vakkert landskap!
PAB OS – Open Session
Open Session med tittel "PAB OS" er et eksperimentelt kunstrom, åpent for alle kunstnere, artister og publikum med interesse for Performance Art. PAB har siden høsten -12 gjennomført en lang rekke Open Session i uterom der medlemmer og tilreisende kolleger har deltatt. I hovedsak har vi benyttet tilgjengelige byrom i Bergen og omegn: fra gårdsplassen i St Jørgens hospital til Nordnesparken. Torgallmenningen, Festplassen, lysthuset Mon Plaisir, Fløyfjellet og Skansedammen. PAB Open Session er inspirert av organisasjonen Bbeyond månedlige møter i Belfast. Konseptet er inkluderende og åpent.
Her er dokumentasjon fra:
PAB OS - open session - øy
Foto: Samuel Brzeski

Foto: Samuel Brzeski

Foto: Samuel Brzeski

Performance: Pavana Reid, Jan-Egil Finne, Kurt Johannessen
Foto: Samuel Brzeski

Performance: Pavana Reid - Foto: Samuel Brzeski

Performance: Kurt Johannessen - Foto: Samuel Brzeski

Performance: Kurt Johannessen & Anette Friedrich Johannessen
Foto: Samuel Brzeski

Performance: Anette Friedrich Johannessen - Foto: Samuel Brzeski